Çözüm Ortaklarımız

1996 yılında Antalya’ da kurulan Kristal, kısa sürede profesyonel mutfak ekipmanları alanında lider, Türk üretici firması olmayı başardı. Şirket; mutfak ekipmanları, soğuk odalar ve açık büfeler olmak üzere her biri birbirinden bağımsız, ayrı yönetim ve mühendislik birimlerine sahip 3 farklı grupta yapılanmıştır.

Galeri Kristal üretime başladığı ilk günden beri bulunduğu sektörde sürekli gelişme anlayışını benimsemiş ve bu doğrultuda her türlü teknik ve teknolojik gelişmeyi takip ederek 1996 yılında Kristal Endüstriyel Mutfak Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. kurup endüstriyel mutfak ekipmanları ve tasarımı projelendirilmesi ve üretimi konusunda’ da faaliyet göstermeye başlamıştır. 

1948 yılında kurulan Ar Yıldız; ilk üretimine Sağmalcılar Ayvalıdere mevkiinde 300 m2’lik binada başlamış olup 1972 yılında ise artan talepleri karşılamak için Sefaköy’de E-5 karayolu üzerinde 8500 m2’lik mekâna geçerek fabrikasyon üretime geçmiştir. 1985 yılında Avrupa’dan ithal edilen son model endüstriyel makinalar ile alpaka çatal-kaşık üretiminden, paslanmaz çelik üzerine çatal-kaşık ve bıçak gruplarına oradan da tencere-çaydanlık ürün gruplarına geçmiştir.

zanussi

1916’da girişimci genç Antonio Zanussi, Kuzeydoğu İtalya’da fırın imal etmeye başlamış ve çok geçmeden yaratıcı bir ürün grubu geliştirmiştir. Zanussi o günden bu yana ev cihazlarında öncü rolünü sürdürmektedir ve otomatik buz çözücü buzdolabı ve ilk gaz ocağı bu yeniliklerden bazılarıdır. Akıllı İtalyan tasarımı 100 yıl önce olduğu gibi bugün de başarısının temel taşıdır.

hobart

Hobart, yemek pişirme, yemek hazırlama, bulaşık yıkama, atık azaltma, tartma ve paketleme için ticari gıda ekipmanlarının lider üreticisidir. 1897’de Troy, Ohio’da kurulan Hobart, yüzyıldan fazla bir süredir ticari ve kurumsal gıda hizmeti ve gıda perakendecilerini, en büyük ve en deneyimli hizmet ağıyla desteklenen, güvenebilecekleri birinci sınıf ekipman sağlayarak desteklemeye adamıştır.

scotsman

Scotsman yüksek verimli, üstün performanslı buz sistemleri için endüstrinin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflee-mektedir. Yalnızca buz makinelerine odaklanarak. profesyonel ekibi, dünya çapında hizmetlerimizin gerekli olduğu her yerde uzmanlıkla hizmet sağlamaktadır. Dünya çapındaki müşterilerine mümkün olan en iyi çözümleri sunmak için mevcut en geniş ekipmanı sunar. 

rational

Rational 1973 yılından günümüze 40 yılı aşkın süredir müşterilerine en iyi pişirme araçlarını sunmaktadır. Şirket kendini sadece makine üreticisi olarak değil, yenilikçi çözümler sunan bir kurum olarak görmektedir ve günümüzde tüm dünyada her gün 140 milyon yemek, RATIONAL ünitelerinde hazırlanmaktadır.

robotcoupe

Robot-Coupe Fransa’da, gastronomisiyle ünlü Burgundiya bölgesinin kalbinde, 60 sene önce Robot-Coupe mutfak robotunu üretti. Mutfak hazırlığı ekipmanları üretimi konusunda öncü ve lider firma olan Robot-Coupe, her türlü profesyonel mutfak ihtiyacına uygun, geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

santos logo

1954 yılında André Fouquet tarafından kurulan Santos, barlara, restoranlara, meyve suyu barlarına, kafelere özel ticari elektrikli ekipman üretiyor ve dört farklı ürün yelpazesi sunuyor: Taze İçecekler, Bar, Yiyecek Hazırlama, Kahve. Santos büyümeye devam ediyor ve Ar-Ge departmanı, motor üretimi konusunda bilgi birikimine dayalı yeni ve yenilikçi ürünler geliştiriyor. Santos ürünlerinin sağlamlığı ve güvenilirliği ile ünlü olmasının nedenlerinden biri de budur.

lacimbali

La Cimbali Grubu’nun kalitesi ve tecrübesi zaman içinde 100’den fazla ülkeyi kapsayan ve 700 distribütörü içeren bir dağıtım ağının oluşturulmasına yol açmıştır ve ürünleri pazarın %80’i tarafından kullanılarak şirketi pazar lideri konumunda tutmaktadır. 

dirmak

Dirmak Makina, kendi sektörünün ilk üretici firmalarındandır.Planet mikser, spiral hamur yoğurma, çatallı tip hamur yoğurma, ekmekdilimleme, sandviç yarma, patates soyma, hamur açma, lokma dökme ve tulumbatatlısı makinelerinin üretimi ve satışı konusunda faaliyet göstermektedir. Buürün çeşidi ile otel, restoran, tatil köyleri, hastane mutfakları, okul mutfakları,üniversite mutfakları, fabrika mutfakları, askeri mutfaklar, barlar,pastaneler, fırınlar, fast food zincirleri, şantiye mutfakları ve gemimutfaklarına hitap etmektedir.

50 yıldan beri Sirman, profesyonel mutfak, küçük et işleme ve perakende sektörü için en iyi gıda işleme makinelerini üretmektedir.
Kurucusu Nereo Marzaro’nun girişimcilik fikrinden günümüze kadar, Sirman, tamamen İtalya’da tasarlanmış ve üretilmiş ürünlerle, ulusal çapta 600’den fazla bayinin ve dünya çapında 126 ülkenin ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak yüksek düzeyde bir organizasyon ve ekip çalışması taahhüt etmiştir.

kitchenaid

KitchenAid 1919’dan günümüze çatal bıçak takımlarından kahve makinelerine ve ocaklara kadar bir çok ürün yelpazesi ile üretime devam etmektedir. KitchenAid bir Amerikan şirketi olan Whirlpool’un markasıdır.

myco

Mayko Endüstriyel Day. Tük. Ür. San. ve Tic. A.Ş. endüstriyel mutfak ekipmanları alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarındandır.MYCO ekipmanları büyük titizlikle seçip 10 farklı ülkeden ithalat yaparak ve aynı zamanda Türkiye’nin teknoloji yüksek firmalarıyla imalat anlaşmaları yapıp en yüksek kaliteli ürünleri MYCO markasıyla ürettirerek tüketicilerin beğenisine sunar.

gimak logo

Doksanlı yılların ortalarından itibaren çalışmalarına ivme kazandıran Fimak ürün gamını dünyadaki, sektöründeki teknolojik gelişmeleri takip ederek genişletmiş ve döner fırın, taş tabanlı katlı fırın, borulu fırın gibi makineleri de üreterek gelişimine hızla devam etmiştir. Bu gelişimin doğal bir sonucu olarak Fimak 2010 yılında yeni fabrika yatırımını tamamlamış ve 20.000 m2 kapalı, 25.000 m2 açık alanı bulunan toplamda 45.000 m2 alanda faaliyet gösteren modern fabrikasında üretimine hız katarak devam etmiştir.

electrolux-professional-01

Electrolux Professional, yiyecek, içecek ve çamaşır sektörlerinde eksiksiz bir ürün yelpazesine sahiptir. Başlıca ürünleri arasında kombi fırınlar, pişirme ocakları, soğutmalı dolaplar, soğutucular ve bulaşık yıkama ekipmanları, kahve öğütücüler, kahve makineleri (espresso ve demleme), sıcak içecek otomatları, soğuk içecek ve meyve suyu otomatlarının yanı sıra dondurulmuş içecek ve dondurma otomatları, ticari çamaşır makineleri yer almaktadır.

blendtech

Blendtec, endüstriyel ve ev tipi karıştırıcıları satan bir Amerikan şirketidir. K-TEC, Inc.’in bir bölümüdür. Blendtec, 1975 yılında Tom Dickson tarafından kurulmuştur ve 2016 itibariyle halen esas olarak Orem, Utah, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermektedir.

… ve daha bir çok dünya markası

HAZIR MISINIZ?

Dünya standartları
Akinoks ile yanıbaşınızda.

+90 392 22 79 376